(چه خوب بالاخره یکی از تو قم حرف مردم رو زد!😉)

آیت‌الله جوادی‌آملی : از خداوند مسالت می‌کنیم که به اشتغال و تولید و ارج نهادن به مقام کارگر را در جامعه ما روز افزون کند. فقر بدنی یک مشکل خوش‌خیم اما فقر فرهنگی یک مشکل بدخیم است،...

 آیت‌الله جوادی آملی : چگونه است که کشور 800 میلیونی که نظامی کمونیستی و بی‌دین دارد می‌تواند کشور خود را اداره کند اما ما یک کشور 80 میلیونی هستیم و این همه امکانات و آب و خاک مناسب داریم در مشکلات خود می‌مانیم؟ آن کشور با کفر 800 میلیون را اداره می‌کند اما ما با داشتن امام حسین (ع) و امام علی (ع) نتوانسته‌ایم؛ یعنی از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌ایم. (والا بخدا ما هم همین رو میگیم! 😊)

 دانشگاه‌های ما میزنشین تربیت نکنند چراکه میزنشینی یعنی مفت‌خوری بلکه دانشکده‌های ما باید کارگر تربیت کنند. (🤔این اوج علاقه ی یک حوزوی رو به قشر دانشجو میرسونه! دانشگاه باید کارگر تربیت کند بزرگوار انگاری هیچ دیدی از جامعه ی دانشجو نداره حرف های ایشون رو با بیانات ماه_معظم_دلبری در مورد دانشجو ها مقایسه کنید لطفا)

ایشان گفتند: فضای مجازی به نظر من مجازی نیست بلکه یک فضای حقیقی است و هرجایی که اندیشه و فکر قابل بیان شد آن فضا فضای حقیقی است.(اینم نظر یک فقیه و مرجع تقلید نسبت به فضای مجازی! (هرچند که ایشون مرجع تقلید من نیستند)) 
پ.ن1: به عنوان یه پسر انقلابی و بسیجی و حزب اللهی و...(همه ی این صفت ها رو به من میدن ولی من همون انقلابی رو دوست دارم) به شدت از بعضی ها نقد دارم،احترام شون سر جای خودش اما با بعضی از این حوزوی ها واقعا نمیشه علمی و عقلی حرف زد...(گفتم بعضی ها!)
پ.ن2:نظراتی که احتمال میدید تایید نکنم رو خصوصی بنویسید که بتونم بهتون جواب بدم
پ.ن3:به عنوان یه دانشگاهی (دانشجو) باید بگم بین بچه های حوزه(طلبه ها)بچه های خوب و اکی پیدا میشه که بشه باهاشون عقلی و علمی حرف زد و واقعا دغدغه ی دین و مردم و انقلاب رو داشته باشند نه اینکه واسه بقای خودشون بیان حرف بزنن حداقل از بین 10،15 تایی که من دیدم 2تا دوست خوب و گل طلبه دارم(البته یکی از اونا رو قبل اینکه بره حوزه تو راهنمایی با هم دوست بودیم)
پ.ن4:ایشالله که این سخنرانی حاج آقا جوادی آملی از روی دغدغه مندی نسبت به مشکلات مردم و رسالت واقعی یک روحانی و منبری(یعنی داشتن درد دین "امام علی(علیه السلام): «انَّ الفَقرَ مَنقَصةٌ لِلدّینِ مَدهَشةٌ لِلعَقلِ داعیةٌ لِلمَقتِ؛ فقر و نداری باعث کاستی در دین و سرگشتگی خرد و ایجاد کینه و دشمنی است»")باشه نه .....